به پـودسـان خـوش آمدید

معرفی انواع کیستون شبکه لگراند+ مزایا و معایب

فهرست مطالب

انواع کیستون شبکه لگراند

استفاده کیستون های شبکه

قسمتی از تجهیزات پسیو شبکه را کیستون لگراند تشکیل می ‌دهد که دارای کاربردهای زیادی است. انواع کیستون شبکه لگراند قطعاتی هستند که ارتباط بین کابل ‌های شبکه با تجهیزات دیگر را برقرار می کنند و دارای مدل و طرح‌ های مختلفی هستند که هر کدام از آنها ویژگی ‌ها و توانایی ‌های متنوعی دارند.

با اینکه کیستون ‌های شبکه دارای ابعاد کوچکی هستند؛ اما از مهم ترین قسمت‌ ها در سیستم ‌های خانگی، کاری و دیگر شبکه‌ های پرقدرت به شمار می روند. لگراند هم یک شرکت فرانسوی است که در مورد زیر ساخت های ساختمان و انواع تجهیزات برقی سابقه بسیار زیاد 100 ساله دارد. کالاهای این شرکت در مقایسه با رقیبان از فروش و کیفیت بهتر و بیشتری برخوردار است.

 

کیستون شبکه لگراند چیست؟

کیستون ‌های شبکه قطعه‌ های کوچک و به شکل مستطیل هستند که از یک سو به کابل شبکه و از سوی دیگر به تجهیزات شبکه اتصال پیدا می کنند. این کیستون ‌ها دارای سوکت هشت پین هستند که هر کدام از پین‌ ها به رشته سیمی از کابل‌ های شبکه اتصال پیدا کرده اند. کیستون ‌ها کانکتورهایی از نوع مادگی هستند و به یک وال پلیت wall plate و پج پنل ‌ها اتصال پیدا می کنند.

انواع کیستون شبکه لگراند قطعه‌ هایی هستند که دارای طرح ‌های مختلف و استاندارد بوده و به ما کمک می کنند تا بتوانیم کابل و یا کورد ها را به سیستم و دستگاه ‌های الکتریکی اتصال دهیم. کلمه کیستون Keystone به علت ظاهر خاص این جک است که کمی شبیه جک ‌های RJ  11 -بوده که برای به کارگیری و متصل شدن تلفن به اینترنت dial-up و یا برای متصل شدن به ماشین فکس انتخاب شده است.

 

مزایا و معایب استفاده از کیستون شبکه

از انواع کیستون شبکه لگراند در محل ‌های کاری، خانه و مدرسه‌ ها استفاده می ‌شود و افراد حرفه ‌ای و مبتدی هم به کاربردهای آن علاقه دارند. این کیستون ‌ها شکل ‌های منظم و حرفه ‌ای برای نصب کردن شبکه ‌های اداری، مخابرات، شبکه‌ های خانگی و دیگر سیستم ‌های بازی و سرگرمی  ایجاد کرده و دارای مزیت ‌های زیادی برای شبکه‌ ها هستند که این مزیت ‌ها عبارت اند از:

 

تنوع

برای اینکه نیازهای شبکه و دیگر مصرف ولتاژ‌های پایین رفع شود، تولید انواع کیستون شبکه لگراند در بازار بیشتر ارائه شده است؛ زیرا دارای تنوع زیادی بوده و می ‌توان برای نصب در شبکه‌ های خانگی و تئاتر گزینه مناسبی باشد.

 

تطبیق پذیری

به دلیل اینکه اندازه کیستون‌ های شبکه جهانی هستند، می ‌توان تمامی قطعات انواع کیستون شبکه لگراند را به صفحه‌ های دیواری کیستون، پچ پنل ‌ها و جعبه های نصب روی سطح در بازار هماهنگ کرد. در زمان تهیه و خرید پچ پنل یا صفحه‌ های دیواری باید هماهنگی و سازگاری آن با کیستون ‌های شبکه مورد ارزیابی قرار بگیرد. البته انواع مختلف از کیستون ‌ها را روی پورت ‌های زیاد و صفحه ‌های دیواری هم می ‌توان نصب کرد.

 

زیبایی و ماندگاری

انواع کیستون شبکه لگراند دارای کیفیت بالا و طرح‌ های فشرده هستند که با آنها تراکم پورت را بیشتر می کنند. این کیستون ‌ها از مواد پلاستیکی ABS ساخته می ‌شود که در مقابل خط و خش و ضربه مقاومت زیادی دارد و شکل و ظاهر مرتب و منظمی را به شبکه ‌ها و اتصالات می ‌بخشد. این کیستون ‌ها از گره‌ های مهم و اتصالات شبکه در مقابل رطوبت و حتی گرد و غبار حفاظت کرده، باعث بالا رفتن و عمر زیاد ماژول ‌ها می ‌شود و کارایی انتقال داده ‌ها را هم افزایش می ‌دهد.

مزایای کیستون شبکه لگراند

انواع کیستون شبکه لگراند

گفته شده است که یکی از تجهیزات بسیار مهم و کاربردی شبکه ‌ها کیستون‌ های لگراند هستند و بر روی سرعت مناسب شبکه ‌ها تاثیر می گذارند. انواع کیستون شبکه لگراند شامل مواد زیر هستند:

 

کیستون پهن لگراند

به این قطعه کی استون ۲ ماژول هم می گویند و کارایی آن شبیه کیستون باریک لگراند است. البته در ابعاد تفاوت دارند که به این صورت است که کیستون پهن به ابعاد دو کیستون باریک جا و یا فضا را می ‌تواند، اشغال کند. این نوع کیستون ‌ها از جمله قطعه ‌هایی در تجهیزات شبکه و بسیار کاربردی هستند. برقرار کردن ارتباط بین شبکه، کانال با تجهیزات دیگر مثل کیس‌ های کامپیوتر و سرورها از کاربردهای انواع کیستون شبکه لگراند پهن است.

 

کیستون باریک لگراند

 به این مدل کیستون ماژول ۱ هم گفته می ‌شود که برای نصب به ابزار خاصی نیاز ندارد. قدرت قفل شدن مهم ‌ترین خصوصیت این قطعه است که روی کی استون باریک فیس پلیت طراحی می ‌شود و دیگر به فیس پلیت دیگری در نصب نیاز ندارد.

 

کیستون تلفنی لگراند

یکی دیگر از انواع کیستون شبکه لگراند مدل تلفنی لگراند است که برای متصل شدن و اتصال دادن به کابل‌ های تلفن و درست کردن پریز تلفن کاربرد دارد و می ‌توان آن را روی بستر ترانکینگ ها نصب کرد. این کیستون تلفن باریک لگراند را می ‌توان با یک کی استون شبکه باریک در پریز شبکه دوپورت نیز استفاده کرد.

این قطعه محفظه ‌ای برای شماره گذاری دارد که توسط آن نود های شبکه و پورت ‌ها را می ‌توان از هم تفکیک و شناسایی کرد. کیستون ‌های تلفن پهن لگراند را حتی به تنهایی هم در پریزهای دیواری و روی ترانکینگ ‌ها می ‌توان مورد استفاده قرار داد.

 

نحوه تقسیم بندی کیستون ها

انواع کیستون شبکه لگراند را می ‌توان از چندین نظر به دسته بندی های مختلفی طبقه بندی کرد که بیشتر دسته بندی های متنوع آن به محل و مکان نصب و نحوه به کارگیری آن بستگی دارد. دسته ‌بندی  این موارد شامل موارد زیر می شوند:

  • پچ پنل ‌ها
  • باکس ‌های روکار و توکار برای نصب در خارج و یا داخل دیوارها
  • باکس ‌ها و کف خواب‌ ها
  • طبقه‌ بندی بر اساس نوع استفاده و به کارگیری کیستون
  • فیس پلیت برای نصب روی ترافیک

 

کلام پایانی

انواع کیستون شبکه لگراند با کیفیت بالایی ساخته می ‌شوند و به دلیل تنوع در نوع و مدل از قیمت ‌های مناسبی هم برخوردار هستند. با استفاده از کیستون ‌ها اتصال کابل شبکه به تجهیزات راحت تر انجام می ‌شود و کیفیت و سرعت انتقال داده‌ ها و حتی عملکرد شبکه‌ ها بهتر می ‌شود و در نگهداری و تعمیر شبکه هم می ‌توان در هزینه‌ ها صرفه‌جویی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی

در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما هستیم.

با سلام

سوال خود را بپرسید

کارشناسان فروش پودسان در کمترین زمان پاسخگو هستند