به پـودسـان خـوش آمدید
ماژول فیبر نوری سیسکو

معرفی ماژول فیبر نوری سیسکو

هدف ما از این مقاله، معرفی ماژول فیبر نوری سیسکو و بررسی ویژگی های آن می باشد. اگر شما هم به یک ماژول فیبر نوری نیازمندید ولی در شناخت آن مشکل دارید، پس با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در این باره کسب نمایید. فیبر نوری رشته ای نازک از شیشه است که با یک روکش پلاستیکی و سطحی شفاف، کار انتقال داده ها را انجام می دهد.

قادر است سیگنال های دیجیتال را به سیگنال نوری تبدیل نموده و به همین دلیل مسیر انتقال اطلاعات و داده ها را افزایش دهد. کاربرد کابل فیبر نوری نسبت به کابل شبکه بیشتر است، زیرا سرعت انتقال در آن بالاتر و سریع تر است. ماژول فیبر نوری یکی از مهم ترین تجهیزات شبکه است که توسط یکی از معروفترین شرکت های دنیای شبکه به نام سیسکو طراحی و تولید می شود.

این قطعه یک سخت افزار است که جزء تجهیزات اکتیو شبکه حساب می شود و جهت کاربرد، باید به سخت افزار سوییچ شبکه متصل شود. نمونه ای پرکاربرد است که با برند سیسکو شناخته شده است. برای خریداری این قطعه مهم، می توانید به فروشگاه ارتباطات شبکه پودسان مراجعه نمایید. این مجموعه علاوه بر ماژول فیبر نوری، به فروش کابل شبکه و سایر تجهیزات فعال و غیرفعال شبکه می پردازد.

انواع ماژول فیبر نوری سیسکو

ماژول ها بر اساس نوع شبکه و نوع کاربرد، در سرعت های متفاوت جهت مصرف کاربران ارائه می شوند. ماژول ها به عنوان سخت افزارهایی ضروری، دارای مدل های گوناگون هستند و هر مدل مشخصات ویژه ای دارد. اگر تمایل دارید با انواع ماژول فیبر نوری سیسکو آشنا شوید، پس با ما همراه باشید تا چند نمونه از آنها را به شما معرفی نماییم.

  • ماژول فیبر نوری سیسکو SFP-10G-LR
  • ماژول فیبر نوری سیسکو DS-SFP-FC8G-SW
  • ماژول فیبر نوری سیسکو GLC-SX-MM
  • ماژول فیبر نوری سیسکو SFP MODULES GLC-LH-SM
  • ماژول فیبر نوری SFP-10G-SR
  • ماژول فیبر نوری تک کور

 مدل هایی که نام بردیم، تنها نمونه هایی از ماژول هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر به واحد فروش شرکت پودسان، مراجعه نمایید. اکنون برای آشنایی بهتر با نمونه های ذکر شده، به برخی از مشخصات و ویژگی های مدل GLC-SX-MMD می پردازیم. این مدل مانند سایر مدل های دیگر به سوییچ وصل می شود.

ارائه دهنده انواع پورت های گیگابایت روی کابل مسی و فیبر نوری است. قادر است اطلاعات را دریافت و ارسال کند. پچ کورد مناسب برای این ماژول LC-LC مالتی مود است، چون این ماژول خود نیز مالتی مود می باشد. برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد ماژول فیبر نوری GLC-SX-MMD به صفحه معرفی این کالا مراجعه فرمایید.

ویژگی های ماژول جیبیک

در مبحث معرفی، با ماژول فیبر نوری سیسکو آشنا شدیم، اینک در نظر داریم ویژگی های ماژول جیبیک را مورد بررسی قرار دهیم.

  • کار اصلی این ماژول، جابجا نمودن داده ها در فیبرهای نوری است.
  • قادر است به سوئیچ های سیسکو و سایر برندهای معروف دیگر و پورت های SFP در روترها متصل شود.
  • قادر است با تنظیم ورودی، هم باعث ارسال داده های خروجی به کابل فیبر نوری شود و هم ورودی ها در روترها و سوئیچ ها قابلیت استفاده باشند.
  • با استانداردهای IEE STD 802.3 و 3ab سازگاری دارد.
  • باعث انتقال و دریافت داده با سرعتی ۱۰ گیگابایتی است.
  • طول موج آن بر حسب نانومتر است.
  • طول کابل نیز بر حسب کیلومتر محاسبه می شود.
  • در همه سوئیچ ها و روترهایی که پورت اتصالی آنها از نوع SFP است، قابل استفاده می باشد.
  • نوع کابل فیبر نوری این ماژول، سینگل مود و مولتی مود می باشد.
  • پهنای باند مشخصی دارد.

یکی از ویژگی های ماژول جیبیک این است که قادر خواهیم بود تا هنگام فعالیت این کانکتور و روشن ماندن روتر و سوئیچ، آن را جدا کنیم بدون اینکه دستگاه را خاموش کنیم.به این ویژگی Hot Pluggable گفته می شود.

قیمت ماژول فیبر نوری

گفته شد که ماژول ها در انواع متفاوت و مدل های گوناگون طراحی می شوند‌.

بهترین برند برای این مدل از تجهیزات شبکه، مارک سیسکو می باشد که با بالاترین کیفیت تولید می شود.

ماژول ها را می توانید از فروشگاه شرکت پودسان تهیه نمایید. این مرکز فروش از اعتبار خاصی برخوردار است و عرضه کننده تجهیزات اکتیو شبکه و تجهیزات پسیو شبکه با مناسب ترین قیمت می باشد.

قیمت ماژول فیبر نوری در این فروشگاه واقعی است و تمام ماژولها اصلی می باشد و نسبت به فروشگاه های دیگر مقرون به صرفه تر و مطمئن تر خواهد بود.

شما کاربران محترم می توانید یک یا چند مدل ماژول را بر حسب نیازتان تهیه نمایید. البته قیمت هر ماژول، وابسته به مدل آن می باشد و بهای مخصوصی دارد.

پس بهتر است برای خرید ماژول و سایر تجهیزات دیگر، به همین فروشگاه و وب سایت مربوطه رجوع نمایید تا از فریب افراد سودجو در امان باشید.

علاوه براین از گارانتی کالا و خدمات پس از فروش بهره مند شوید.

چنانچه جهت خرید محصول به راهنمایی نیازمند باشید، مشاوران و کارشناسان خرید و فروش، به صورت رایگان آماده همکاری و پاسخ به تمام سوالات و ابهامات ذهنی مشتری در همین زمینه می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *