به پـودسـان خـوش آمدید

نکات انتخاب بهترین کابل شبکه

فهرست مطالب

انواع کابل شبکه ,فروش انواع کابل شبکه

امروزه همان طورکه می دانید، علاوه بر وایرلس از انتخاب بهترین کابل شبکه جهت انتقال اطلاعات و داده ها استفاده می شود. از کابل شبکه به دلیل ویژگی و سرعت بالایی که برای انتقال داده ها دارد در ادارات و مشاغل مختلف برای اتصال به شبکه های کامپیوتری استفاده می شود. تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا با نکات خرید کابل شبکه و همچنین  راهکارهای شناخت اصل و تقلبی بودن آن بیشتر آشنا شوید.

انتخاب بهترین کابل شبکه

کابل شبکه یکی از انواع کابل های موجود در بازار است که رابط بین کامپیوتر و تجهیزات شبکه می باشد. این کابل وظیفه انتقال اطلاعات را بین اجزای مختلف شبکه به عهده دارد. کابل های شبکه به انواع کواکسیال، زوج بهم تابیده، فیبر نوری تقسیم می شوند. کابل زوج بهم تابیده، نسبت به انواع دیگر کابل شبکه کاربرد بیشتری دارد و اغلب در مصارف خانگی از انتخاب بهترین کابل شبکه استفاده می کنند.

انواع کابل شبکه ,فروش انواع کابل شبکه

مقایسه کابل شبکه و سیستم های بی سیم

همانطور که میدانید برای اتصال به اینترنت می توان از سیستم های وایرلس یا بی سیم و کابل های شبکه استفاده کرد. هر کدام از این روش های اتصال دارای ویژگی هایی هستند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

تفاوت کابل شبکه و سیستم بی سیم

امنیت شبکه

داده هایی که در بستر کابل شبکه ارسال می شود، تنها می تواند توسط تجهیزاتی که به صورت فیزیکی به شبکه های کامپیوتری متصل هستند قابل دسترس باشد. بنابراین هک کردن اطلاعات در اتصال کابل اترنت نسبت به سیستم های وایرلس کمتر می باشد.

مراقبت و نگهداری

کابل های شبکه به دلیل تنش و فشارهای مکانیکی دچار آسیب شده و به تدریج خراب می شوند. بنابراین نگهداری و مراقبت از آن در مقایسه با تجهیزات بی سیم سخت و دشوار تر خواهد بود. انتخاب بهترین کابل شبکه و استفاده از سیستم های وایرلس  باعث می شود که،  هزینه های تعمیرات و نگهداری شما به نسبت کابل شبکه  کاهش یابد.

تداخل پذیری در سیستم شبکه

تجهیزات الکترونیکی که در منزل شما وجود دارد بر روی داده های سیستم وایرلس می تواند اثر مخرب بگذارد. بنابراین کیفیت سیگنال های ارسالی تجهیزات بی سیم، به علت تداخل پذیری از لحاظ سرعت پایین تر از کابل شبکه می باشد.
انواع کابل شبکه بر اساس محافظ و شیلد

دسته بندی کابل شبکه با توجه به شیلد
کابل های شبکه از نظر محافظ و شیلد به انواع مختلفی تقسیم می شوند. این کابل دارای ویژگی های خاصی می باشد که در ادامه به بعضی از آن ها اشاره می کنیم.

ویژگی کابل UTP

این نوع کابل از زوج های بهم تابیده بدون شیلد تشکیل شده است.
کابل UTP به علت عدم شیلد نسبت به انواع دیگر کابل شبکه نویز بیشتری برعملکرد آن اثر می گذارد.
کاربرد این نوع کابل ها اغلب در فضاهای کم نویز و پارازیت می باشد.
کابل UTP از لحاظ قیمت در مقایسه با کابل های دیگر شبکه مقرون به صرفه تر است و از انتخاب بهترین کابل شبکه می باشد.

ویژگی کابل SFTP

کابل SFTP از زوج های بهم تابیده غلافدار ساخته شده است.
این کابل در برابر تنش های مکانیکی بسیار مستحکم است و کاندیدای انتخاب بهترین کابل شبکه می باشد.
بافت شیلد کابل SFTP باعث می شود که در برابر نویز مقاوم باشد.
از این مدل کابل  بیشتر در محیط هایی که تجهیزات شبکه زیادی نصب شده استفاده می شود.

شباهت کابل UTP و SFTP

هادی در هر دو نوع کابل از مس ساخته شده است.
هر دو نوع کابل از 4 سیم زوج به هم تابیده تشکیل شده است.
روکش کابل های SFTP و UTP از نوع LSZH  یا PVC  است.

نکات مهم در انتخاب بهترین کابل شبکه

یکی از مسائلی که ممکن است افراد قبل از خرید این نوع کابل با آن مواجه شوند،  این موضوع می باشد که چه نوع کابل شبکه ای می تواند پاسخگوی نیاز آن ها باشد. لذا در این قسمت فاکتورهای مهم خرید کابل را بررسی کرده تا با شناخت بیشتر  آن را انتخاب کرده و از خرید خود رضایت داشته باشید. انتخاب بهترین کابل شبکه می تواند در این امر شمارا بسیار یاری کند. / شرکت تجهیزات شبکه پودسان

پهنای باند

هریک از انواع کابل شبکه دارای سرعت انتقال و پهنای باند خاصی می باشد. برای اینکه بتوانید با سرعت مناسب به اینترنت وصل شوید، باید پهنای باند شبکه را در نظر گرفته و متناسب با آن کابل  را بخرید.

فاصله

یکی از موارد بسیار مهم در خرید کابل، توجه به فاصله بین کامپیوتر و دیگر تجهیزات شبکه می باشد. باید کابلی را انتخاب کرد که از آن فاصله به راحتی داده ها را انتقال دهد.

برند کابل شبکه

از نکات بسیار مهمی که قبل از انتخاب بهترین کابل شبکه باید توجه کرد، برند  آن می باشد. شرکت فرانسوی لگراند یکی از برندهای معتبر است که انواع کابل شبکه لگراند از نظر کیفیت و استاندارد در حد بسیار بالایی قرار دارند. کابل های لگراند به علت استفاده از روکش و عایق ضخیم باعث کاهش اثرات تداخلی شده و به همین دلیل سیگنال ها با کیفیت بهتری ارسال می شوند. این شرکت کابل های مختلف را با استانداردهای CAT6UTP،CAT6 SFTP  تولید کرده که کابل شبکهcat6sftp به دلیل سرعت بالا و مقاومت در برابر نویز یکی از پرطرفدارترین محصولات این برند می باشد.
راهکارهای شناسایی کابل شبکه اصلی از تقلبی

روش های تشخیص کابل شبکه اصلی از تقلبی
یکی از دغدغه های افراد در زمان خرید کابل شبکه اصل یا تقلبی بودن آن می باشد. بنابراین برای رفع این مشکل در این قسمت راهکارهایی را معرفی کرده تا با خیال راحت بتوانید خرید خود را انجام دهید.

جنس هادی

جنس هادی کابل های شبکه اورجینال، از صد درصد مس می باشد. کابل های هسته آلومینیومی یا فولادی نسبت به کابل های مسی  از لحاظ سرعت و عملکرد ضعیف تر هستند. شما به راحتی می توانید با حرارت دادن قسمتی از هادی، اصل یا تقلبی بودن کابل را تشخیص دهید. اگر بعد از گرما دادن پوشش روکش خراب شد و تغییر رنگ داد، کابل از نوع تقلبی می باشد.

تست فلوک، چنل و پرمننت

یکی از روش های دیگر برای تشخیص اصل بودن کابل شبکه تست فلوک است. این تست در دو نوع پرمننت و چنل انجام می شود که از نظر نوع سوکت با هم متفاوت هستند. تست پرمننت دقیق تر است و کابلی که این تست را در 90 متر پاس کند، حتما تست چنل را هم پاس می کند.

جنس روکش کابل شبکه

جنس روکش کابل شبکه موجود در بازار اغلب از نوع PVC می باشد. اگر روکشی که بر روی کابل است از نوع LSZH باشد در این صورت موقع سوختن دود سمی تولید نمی کند. بعضی از تولید کنندگان کابل به اشتباه جنس PVC را به عنوان LSZH می فروشند که با سوزاندن قسمتی از روکش می توانید به راحتی  این موضوع را  تشخیص دهید.

برند انواع کابل لن

امروزه شرکت های مختلف داخلی و خارجی در زمینه طراحی و تولید کابل های شبکه فعالیت می کنند. از برندهای خوب داخلی می توان به کابل شبکه رفسنجان و کرمان، شهید قندی و از تولید کنندگان خارجی می توان به تجهیزات شبکه لگراند، کابل شبکه نگزنس، اشنایدر اشاره کرد. از نظر رنگ بندی معمولا کابل شبکه لگراند Indoor در بازار به رنگ آبی و کابل Indoor نگزنس به رنگ نارنجی عرضه می گردد.
برای انتخاب بهترین کابل شبکه، از عملکرد و سرعت کابل خود رضایت داشته باشید، باید از اصل بودن آن اطمینان داشته باشید. همان طور که در بالا اشاره شد، شناخت کابل شبکه اصل از تقلبی کار سختی نمی باشد و شما می توانید با حرارت دادن کابل و تست فلوک از اصل بودن آن مطمئن شوید. شما در صفحه محصولات سایت ما می توانید کابل شبکه cat6 ،کابل شبکه cat6utp و … را مشاهده کرده و از آن جا کابل اصل را با قیمت مناسب سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی

در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما هستیم.

با سلام

سوال خود را بپرسید

کارشناسان فروش پودسان در کمترین زمان پاسخگو هستند