به پـودسـان خـوش آمدید

دوربین مدار بسته + راهنمای جامع و معرفی کامل

فهرست مطالب

دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته و سیستم های نظارتی هوشمند از مهم ترین تجهیزاتی هستند که هنگام راه اندازی تجارت مورد استفاده قرار می گیرند. البته امروزه از دوربین های مداربسته در خانه ها، انبارها و … نیز به وفور استفاده می گردد. به طور کلی افرادی که می خواهند از دارایی های خود محافظت نمایند و امنیت یک محیط را افزایش دهند، نباید قدرت این دوربین ها را دست کم بگیرند. دوربین های مداربسته می توانند به افراد کمک کنند تا به طور دائم و بدون کاهش کیفیت روند نظارت، خانه و یا محل کار خود را تحت نظر قرار دهند. کاهش خطرات در محل کار، افزایش ایمنی محیط، کنترل ورود و خروج افراد به محیط از ابتدایی ترین مزایای این دوربین ها محسوب می شوند. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با مهم ترین مزایای دوربین مداربسته به طور کامل آشنا کنیم.

 

 

 

امنیت خانه و محل کار خود را با دوربین مداربسته تضمین کنید

متاسفانه امروزه سرقت از منازل مسکونی و ساختمان های تجاری از جدی ترین دغدغه های مردم است. با توجه به اینکه ارزش دارایی های انسان هر روزه بیشتر می شود و توانایی خرید مجدد آن ها کاهش می یابد، حفظ این دارایی ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دوربین های هوشمند مداربسته می توانند این دغدغه ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. با توجه به تکنولوژی مورد استفاده در این دوربین ها افراد به راحتی می توانند از هر محیطی به منزل و یا محل کار خود نظارت داشته باشند. این موضوع در افزایش امنیت محل مورد نظر نقش بسیار موثری خواهد داشت.

با نصب دوربین مداربسته در محل کار و یا خانه خود به راحتی می توانید بدون وقفه و دائما آنجا را بررسی نمایید و بر اتفاقات آنجا نظارت کامل داشته باشید. به طور کلی این دوربین ها می توانند مانند هشداری برای سارقین عمل کنند و آن ها را از تصمیم خود منصرف نمایند. به همین دلیل است که امروزه دوربین های مداربسته را یکی از موثرترین ابزارهای نظارتی و امنیتی معرفی می کنند.

 

بیشتر بخوانید : کابل شبکه

 

با دوربین های مداربسته هوشمند، هر لحظه از زندگی خود را بررسی کنید

یکی از کلیدی ترین مزایای استفاده از دوربین مداربسته توانایی بررسی و نظارت دائمی محل مورد نظر است. به طور مثال افرادی که در محیط کار خود از این دوربین ها استفاده می کنند، به راحتی می توانند روی عملکرد کارمندان نظارت دائم داشته باشند. این موضوع علاوه بر کنترل روند کار، می تواند به افزایش بازدهی کارمندان نیز کمک کند. به طور کلی با نصب این دوربین ها در محل کار می توان از تمامی اتفاقات آنجا مطلع شد. همچنین رفتار کارمندان با مشتریان و ارباب رجوع را نیز مورد ارزیابی قرار داد.

از طرفی با استفاده از دوربین مداربسته در اتاق خواب، مهد کودک، داخل فضای سالن و … به راحتی می توان عملکرد کودکان و سالمندان را مورد بررسی قرار داد. در این صورت از بروز مشکلات و خطرات جانی برای کودکان و افراد ناتوان پیشگیری خواهد شد. همچنین در صورتی که مجبورید از پرستار برای نگهداری از کودک خود کمک بگیرید، با استفاده از این دوربین ها می توانید به راحتی عملکرد و رفتار او را با فرزند خود تحت نظر بگیرید.

 

بیشتر بخوانید : سوکت شبکه

 

دوربین مداربسته با کیفیت برای حفاظت از اموال شما

استفاده از دوربین مداربسته با کیفیت می تواند در حفاظت از اموال شما نقش بسیار موثری داشته باشد. به طور مثال در هر ساعتی از شبانه روز و در هر کجا که باشید، با استفاده از دوربین های هوشمند می توانید منزل و یا محل کار خود را کنترل کنید. نکته قابل توجه در رابطه با دوربین های مداربسته این است که شما به راحتی می توانید احتمال وقوع جرم را در محل مورد نظر به حداقل برسانید. در صورتی که اموال شما به سرقت برسند نیز در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید سارق را شناسایی نموده و برای دستگیری او اقدام نمایید. اگر اموال بسیار ارزشمندی داشته باشید، می توانید این دوربین ها را به سیستم های دودزا و دزدگیر متصل نمایید. در این صورت با وقوع جرم هر دو سیستم هشدار به طور خودکار و یا به دستور شما فعال می شوند.

 

 

 

دوربین مداربسته با قابلیت اتصال به اینترنت برای مانیتورینگ از راه دور

از دیگر مزایای دوربین مداربسته می توان به قابلیت اتصال آن به اینترنت اشاره داشت. در این صورت می توانید دوربین را به سیستم مانیتورینگ متصل نمایید. بنابراین به راحتی ورود و خروج ماشین ها و یا افراد را ثبت خواهید کرد. معمولا در ورودی محل کار، مجتمع مسکونی های بزرگ، مجتمع های تجاری، ورودی شهرها و … دوربین های مداربسته را به این سیستم متصل می نمایند. این تکنیک و نصب این قابلیت روی دوربین های مداربسته می تواند عملکرد فوق العاده سریع و دقیقی داشته باشد. بنابراین این دوربین ها عملکرد موثرتری نسبت به نگهبانان و اپراتورها خواهند داشت.

 

 

 

امنیتی بیشتر با دوربین های مدار بسته تحت شبکه

دوربین مدار بسته تحت شبکه به گونه ای طراحی و تعریف می شود که تنها چند سیستم قابلیت دسترسی به اطلاعات آن را دارند. بنابراین در صورتی که سیستم دیگری بخواهد به این دوربین دسترسی پیدا کند، عملکرد آن دچار اختلال شده و هشدار می دهد. این دوربین ها در تامین امنیت محیط های تجاری و یا مجتمع های مسکونی نقش بسیار ویژه ای دارند. برای دسترسی به دوربین هایی که تحت شبکه IP هستند باید رمز عبور مخصوص آن را وارد کنید. بنابراین بهتر است به منظور پیشگیری از سرقت اطلاعات و عدم دسترسی افراد متفرقه از رمزهای پیچیده و سخت استفاده نمایید.

از طرفی سعی کنید رمز عبور دوربین مداربسته مجهز به شبکه را هر چند وقت یکبار تغییر دهید. در این صورت احتمال هک کردن و دسترسی به تصاویر این دوربین ها به حداقل خواهد رسید. نکته دیگری که در رابطه با این دوربین ها وجود دارد، امنیت بسیار بالای آن ها نسبت به دوربین های بدون رمز است. با توجه به اینکه افراد محدودی به اطلاعات این دوربین ها دسترسی دارند، میزان پ اختلال در کنترل محیط نیز به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. برای افزایش میزان امنیت این دوربین ها بهتر است بستری جداگانه (به جز شبکه اصلی) برای تجهیزات حفاظتی در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی

در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما هستیم.

با سلام

سوال خود را بپرسید

کارشناسان فروش پودسان در کمترین زمان پاسخگو هستند