به پـودسـان خـوش آمدید

رک ایستاده ابزاری برای نظم بخشیدن به تجهیزات شبکه

فهرست مطالب

انواع سایز رک ایستاده

رک ایستاده از جمله وسایلی است که برای نظم بخشیدن به تجهیزات شبکه از آن استفاده می شود. همه کسب و کارها بعد از مجهز شدن به شبکه های کامپیوتری که شامل انواع سوئیچ، سرور، روتر، مودم، فایروال و غیره می شود با حجم زیادی از وسایل و کابل رو به رو خواهند شد. این وسایل پیش از هر چیز به محافظت نیاز دارند تا از آسیب های احتمالی که ممکن است در اثر رها شدن به آنها وارد شود مصون بمانند.یکی از کارآمدترین ابزارها برای محافظت از آنها رک شبکه است. با این ابزارها می توان هم از کابل ها و وسایل شبکه محافظت کرد و هم شکل و شمایل مرتبی به آنها بخشید. این ابزار با نام رک آی تی نیز در بازار موجود است. رک ایرانی هم همین ویژگی ها را داراست.در ادامه در مورد کارایی و انواع سایز رک ایستاده اطلاعاتی را جمع آوری کرده ایم.

 

اهمیت کاربرد رک ایستاده

رک ایستاده وسیله ای بسیار مناسب برای همه کسب و کارها است که با تجهیزات شبکه سر و کار دارند. این رک ها به صورت عمودی هستند و روی زمین قرار می گیرند. برای سادگی حمل و نقل زیر رک های ایستاده را به چرخ مجهز می کنند. تنها با استفاده از این رک ها است که می توان تعداد زیاد تجهیزات و کابل های شبکه را مرتب کرد. هم استفاده از این وسایل با رک ساده تر می شود و هم در ایمنی بیشتری خواهند بود. انواع سایز رک ایستاده با کارایی مختلف برای کسب و کارهای گوناگون در دسترس هستند.

با داشتن یک سینی رک و گذاشتن تجهیزات شبکه در درون آن، در زمان مراجعه به ابزارهای شبکه به راحتی می توان با آنها کار کرد. زیبا شدن محیط با وجود رک ها را نیز نمی توان نادیده گرفت. رک سرور روی دیوار قابل نصب است. با وجود رک می توان وسایل شبکه را از هر گونه آسیب فیزیکی مانند ضربه و فشار محافظت کرد. کارایی دیگر رک های ایستاده تهویه و همچنین کارایی بهتر این وسایل در صورت قرار داشتن در رک است.

رک سرور

رک ایستاده در ابعاد مختلفی تولید می شود. به طور معمول رک ها را از جنس فلز می سازند. اما برای ساخت آنها از جنس های دیگر هم استفاده می شود. رک ها به دلیل ابعاد خاصی که دارند روی زمین قرار داده می شوند و به همین دلیل به آنها ایستاده گفته می شود. سانتی متر و متر واحد اندازه گیری عمق و عرض رک هستند. برای بیان ارتفاع رک ها که به آنها رک Outdoor هم گفته می شود از واحد اندازه گیری یونیت استفاده می شود. دو ستون عمودی در چپ و راست کیبل منیجمنت یا همان رک وجود دارد که تجهیزات به آن پیچ می شوند که به آن آداپتور نگزنس گفته می شود.

هر یونیت برابر با ۴٫۴۴۵ سانتی متر است. ارتفاع رک می تواند از 12 تا 47 یونیت باشد. برای آگاهی از این شماره در زمان فروش رک ایستاده می توان روی آداپتور را نگاه کرد. برای استفاده از رک ها به لوازم جانبی نیز نیاز است. مثلاً برای روشن شدن داخل محفظه آن وجود یک لایت پنل لازم است. این قطعه متشکل از یک لامپ است که به طور معمول روی رک نصب می شود. نور آن نیز خیلی زیاد نیست و مناسب داخل رک تعبیه شده است. با پیچ کردن یک پاور ماژول در داخل رک می توان همه پریزهای دستگاه ها را در یک جا مرتب کرد و آنها را از درهم ریختگی نجات داد.

 

 

رک شبکه

 

دمای رک ایستاده به دلیل تجهیزات زیادی که در داخل آن می گذارند، نیاز به کنترل دارد. برای این کار از فن در داخل رک استفاده می شود. با این فن ها می توان دمای داخل رک را کاهش داد. کنترل دمای رک به شکلی انجام می شود که همه تجهیزات بتوانند در هوای خنک از یک سمت حرکت کنند و از قفسه بیرون بروند. این مسئله به معنای دمیدن همه هوای گرم از پشت رک و جریان یافتن آن به بالا و خارج از آن است. به این شکل هوای داخل رک همیشه خنک باقی می ماند.

سیستم خنک کننده رک می تواند به صورت مایع هم باشد. در صورت انتخاب این خنک کننده هوا، همه تأسیسات از همان اول در اطراف سرورها گذاشته می شوند و به این ترتیب یک کف برای خنک کننده، یک فضا در سقف برای خروجی اگزوز و تجهیزات پیشرفته برای تحمل میزان زیاد گرما نیاز است.

 

 

 

 اجزای رک ایستاده

در بخش جلویی رک ها یک درب وجود دارد. وجود درب بر روی رک ها مدیریت و نظم بخشیدن به تجهیزات را ساده تر می کند. درب توری رک یکی از انواع درها است که بر روی رک هایی با ابعاد مختلف قرار می گیرد. درب فلزی مشبک هم کارایی خودش را در رک ها دارد. مزیت درب شیشه ای رک هم این است که داخل آن بدون باز شدن قابل مشاهده است. وجود یک درب در پشت رک ها موجب شده است که دسترسی به کابل ها و تجهیزات داخل رک آسان تر شود. برای تهیه انواع سایز رک ایستاده مناسب تجهیزات یک کسب و کار باید از افراد متخصص کمک گرفته شود. مراجعه به مراکز معتبر مانند شرکت ارتباطات تجهیزات شبکه پودسان بهترین گزینه برای انتخاب یک رک مطلوب برای هر کسب و کاری است. این مرکز با نگاهی نوین به دانش ارتباطات توانسته است خدماتی با بهترین استانداردها را به مشتریان خود ارائه دهد. برای خرید انواع رک ایستاده ایرانی و خارجی در اندازه ها و ابعاد مختلف می توانید به این مرکز مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی

در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما هستیم.

با سلام

سوال خود را بپرسید

کارشناسان فروش پودسان در کمترین زمان پاسخگو هستند