به پـودسـان خـوش آمدید

بهترین سوکت شبکه در بازار

فهرست مطالب

بهترین سوکت شبکه در بازار

در این مقاله ابتدا باید با چندین مفهوم پیایه و ابتدایی آشنایی پیدا کنیم، که حتی اگر اطلاعات کاملی در مورد شبکه های کامپیوتری دارید خواندن و مرور دوباره مطالب این مقاله خالی از لطف نخواهد بود. اگر می خواهید که در همین ابتدا نسبت به خرید بهترین سوکت شبکه در بازار ایران اقدام کنید می توانید از قسمت محصولات ثبت سفارش کنید.

اگر برای راه اندازی شبکه مورد نظرتان بدنبال تجهیزات بسیار با کفیتی می گردید که با خیال راحت مسئولیت پایدار نگهداشتن شبکه را به آن ها بسپارید و یا اگر مدیریت یک شبکه کامپیوتری را بر عهده دارید و می خواهید تجهیزات پسیو شبکه را با اطلاعاتی که از یک مقاله کسب می کنید خریداری کنید، جای درستی را برای مطالعه کردن انتخاب کرده اید.

انواع تجهیزات شبکه

تجهیزاتی که برای راه اندازی و نگهداری شبکه های کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیرد به دو دسته کلی تقسیم می شوند که عبارت اند از: تجهیزات پسیو شبکه و تجهیزات اکتیو شبکه، که به هر کدام از آن ها به در ادامه خواهیم پرداخت. شما بعد از مطالعه کامل و دقیق این می توانید بهترین سوکت شبکه در بازار ایران را از شرکت پودسان تهیه کنید چرا که این شرکت دارای سابقه چندین ساله در واردات تجهیزات شبکه است.

تجهیزات پسیو شبکه به قطعاتی از شبکه گفته می شوند که وظیفه ای در قبال هدایت کردن و تعیین مسیر و هنچنین تغییر دادن اطالاعات ارسالی ندارند و برای کار کردن نیازی به جریان برق ندارند. در مقابل تجهیزات اکتیو شبکه نقش مستقیم در هدایت و تغییر اطلاعات ارسالی و دریافتی در شبکه دارند.

توپولوژی های شبکه

بخاطر آن که برای توپولوژی مورد استفاده در شبکه مان از بهترین سوکت شبکه در بازار ایران بهره ببریم باید ابتدا بدانیم که توپولوژی یا همبندی شبکه چیست. به شکلی که گره های شبکه به یکدیگر متصل می شوند، توپولوژی یا همبندی شبکه گفته می شود. منظور طرز قرارگیری کابل ها، هاب ها، گره ها، و دیگر تجهیزات شبکه نسبت به موقعیت سایر تجهیزات است.

توپولوژی ستاره ای

یکی از معروف ترین توپولوژی هایی که امروزه کاربرد فراوانی در گسترش شبکه های کامپیوتری دارد، توپولوژی ستاره ای است. این توپولوژی به این صورت است که همه گره ها به یک دستگاه مرکزی به نام سوئیچ متصل می شوند و اگر هر کدام از گره ها دچار نقص شود برای کل شبکه مشکلی پیش نمی آید اما در صورتی که سوئیچ دچار خرابی شود کل شبکه از کار می افتد.

یکی از مزایای این نوع همبندی شبکه، عیب یابی بسیار سریع و آسان آن است. تجهیزات پسیو شبکه در تمامی این مراحل نقش دارند چرا که یک شبکه کامپیوتری شامل مجموعه از تجهیزات پسیو شبکه و اکتیو است که نود های شبکه را به یکدیگر متصل می کنند. برای خرید بهترین سوکت شبکه در بازار ایران می توانید به وب سایت پودسان سر بزنید.

توپولوژی خطی یا موازی

این توپولوژی اولین توپولوژی در شبکه های کامپیوتری بود که به بهره برداری رسید، با اینکه این همبندی دارای مزایای خوبی بود اما بدلیل این که دارای نقص هایی بود متخصصان و کارشناسان را بر آن داشت که به طراحی شبکه هایی بهتر بپردازند. توپولوژی خطی را اینگونه فرض کنید که یک کابل کواکسیال از بین همه نود های شبکه می گذرد و نود های شبکه در میان راه به آن متصل هستند.

این توپولوژی به علت ساختاری که داشت به راحتی راه اندازی می شد و متصل کردن نود جدید به آن بسیار راحت بود اما با این حال در فرایند عیب یابی، تکنسین شبکه را به دردسر می انداخت و نمی شد عیب یابی را به سادگی انجام داد. و همچنین نقص در یکی از دستگاه ها باعث از کار افتادن تمامی دستگاه ها می شد و شبکه را با اختلال روبرو می کرد. در آن زمان که از این توپولوژی استفاده می شد مقوله بهترین سوکت شبکه در بازار مطرح نبود چرا که تمامی اتصالات با قطعاتی انجام می شدند که با کابل های کواکسیال سازگار بودند.

توپولوژی حلقوی

این همبندی دارای قطعه ای مانند سوئیچ در توپولوژی ستاره ای است با این تفاوت که انتقال و ترتیب ارسال و دریافت اطلاعات در این دستگاه به صورت حلقوی است و نوبت ارسال اطلاعات را به صورت دایره شکل به نود های شبکه اعطا می کند و تا وقتی که آن کامپیوتر ارسال داده اش تکمیل نشود، کامپیوتر های دیگر باید در صف منتظر بمانند تا نوبتشان برسد. برای خرید بهترین سوکت شبکه در بازار همین الان می توانید به قسمت محصولات این وب سایت رفته و ثبت سفارش کنید.

توپولوژی مش

از این نواع همبندی شبکه برای جاهایی استفاده می شود که پایداری شبکه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چون از آن جایی که در این همبندی از هر کامپیوتر به تمامی کامپیوتر های دیگر شبکه اتصالی برقرار شده، مقدار کابل مورد نیاز برای راه اندازی و برپایی این توپولوژی بسیار بالاست اما همانطور که در بالا گفته شد دارای پایداری بسیار بالایی است و تنها با قطع شدن یک اتصال بقیه اتصالات به کار خود ادامه می دهند و متوقف نمی شوند.

توپولوژی هیبریدی با ترکیبی

این توپولوژی به دسته از همبندی ها اطلاق می شود که از ترکیبی از چند همبندی مختلف تشکیل شده اند. مانند: توپولوژی ستاره ای-خطی ، ستاره ای-مش ، حلقوی-خطی و … این توپولوژی ها از ترکیبی از ویژگی های تمامی توپولوژی های بکار رفته در آن نیز بهره می برد.

سخن آخر

شرکت پودسان یکی از معدود شرکت هایی است که بهترین سوکت شبکه در بازار ایران را عرضه می کند. اکثریت قریب به اتفاق همه محصولاتی که در این فروشگاه به فروش می رسند از شرکت های با اعتبار جهانی تهیه شده و در اختیار شما قرار می گیریند، از جمله این شرکت های بزرگ می توان به نگزنس و لگراند اشاره کرد که سهم زیادی از بازار تجهیزات شبکه در جهان رابه خود اختصاص داده اند و از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند. پس همین الان اقدام کنید و بهترین سوکت شبکه در بازار ایران را در این وبسایت با سابقه ثبت سفارش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی

در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما هستیم.

با سلام

سوال خود را بپرسید

کارشناسان فروش پودسان در کمترین زمان پاسخگو هستند