به پـودسـان خـوش آمدید

مقایسه پچ پنل لگراند و پچ پنل نگزنس

فهرست مطالب

مقایسه پچ پنل لگراند و پچ پنل نگزنس

دسته بندی های تجهیزات شبکه، تجهیزات پسیو، کابل شبکه، و همچنین نصب تجهیزات شبکه، آشنایی لازم را پیدا کنیم تا به ما در فهم مسائل مورد بحث در این مقاله کمک کند. و به شکا پیشنهاد می شود که در حین خواند این مقاله یعنی(مقایسه پچ پنل لگراند و پچ پنل نگزنس) نام شرکت پودسان را در گوشه ذهنتان نگهدارید چرا که در هنگام تصمیم گیری این که از چه شرکتی خرید کنید به شما کمک خواهد کرد چرا که این شرکت در زمینه تجهیزات شبکه های کامپیوتری فعالیت می کند و گزینه مناسبی برای خریداران خواهد بود. پس با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

اگر برای خرید پچ پنل برای شبکه مورد نظرتان بر سر این دوراهی قرار گرفته اید که آیا باید تجهیزات شبکه لگراند را خریداری کنیم یا تجهیزات شبکه نگزنس را؟ پس صفحه درستی را برای مطالعه انتخاب کرده اید. این دو شرکت و برند پر آوازه فرانسوی، تجهیزات شبکه ای را تولید می کنند که می توان به محصولاتشان لقب جاودانه داد چرا که از لحاظ کیفیت بی نظیر هستند، اما قبل از آن که به بررسی و مقایسه محصولات این دو شرکت بپردازیم باید با یک سری مفاهیم پایه مانند:

دسته بندی های تجهیزات شبکه

شبکه های کامپیوتری از اجزای زیادی تشکیل شده اند که تمامی آن ها در دو دسته تقسیم می شوند: تجهیزات غیرفعال یا پسیو و تجهیزات فعال یا اکتیو. به تجهیزاتی از شبکه که در هدایت و تغییر اطالاعات ارسالی و دریافتی وظیفه و نقشی ندارند، تجهیزات پسیو گفته می شود. و به آن دسته از تجهیزاتی از شبکه که هدایت و تغییر در اطلاعات را برعهده دارند تجهیزات اکتیو گفته می شود. از این دو دسته به بررسی تعدادی از تجهیزاتشان می پردازیم که ذهن ما را برای مقایسه پچ پنل لگراند و پچ پنل نگزنس آماده می کند.

تجهیزات غیرفعال یا پسیو

برای این که دو شرکت بزرگ فرانسوی یعنی لگراند و نگزنس تنها تجهیزات پسیو را تولید و عرضه می کنند دیگر نیازی به توضیح درباره تجهیزات اکتیو وجود ندارد. تجهیزات غیرفعال یا پسیو به آن دسته از تجهیزات شبکه اطلاق می شود که به همان صورت در بالا گفته شد تاثیر و دخالتی در هدایت و ارسال و دریافت اطلاعات ندارند. از جمله تجهیزات پسیو می توان به کابل های شبکه اشاره کرد که بیشتر فعالیت این دو شرکت هم در این زمینه است.

کابل شبکه: در بحث مقایسه پچ پنل لگراند و پچ پنل نگزنس اگر با اطلاعات مربوط به کابل های شبکه آشنا باشیم مقایسه کردن پچ پنل های این دو شرکت راحت تر خواهد بود. تجهیزات شبکه لگراند مانند کابل شبکه لگراند و تجهیزات شبکه نگزنس بیشتر به کابل ها خلاصه می شود اما این بدان دلیل نیست که این دو شرکت تجهیزات دیگری تولید نمی کنند بلکه بدان معنا است که این دو شرکت طبق آمار ها 25 تولید کابل در جهان را پوشش می دهند و در زمینه خود بسیار موفق هستند،

البته هر شرکت و کسب و کاری دارای فراز و نشیب هایی است اما این دو شرکت فرانسوی از همه آن ها گذر کرده و با خرید چندین شرکت کوچک تر توانسته اند بر قدرت و جایگاه خود در بازار بیفزایند. تا اینجا با اطلاعات مفیدی آشنا شدیم که ما را در پاسخ به سوال مقایسه پچ پنل لگراند و پچ پنل نگزنس نزدیک تر می کند.

کابل شبکه چیست ؟

حالا به این موضوع می رسیم که کابل شبکه چیست؟ کابل شبکه وظیفه دارد اطلاعات و داده ها را بین دستگاه های شبکه عبور داده و واسطی برای ارتباط هر دستگاه با دستگاه دیگر در شبکه باشند. کابل های شبکه را می توان به سه نواع کلی تقسیم کرد: کواکسیال، زوج سیم به هم تابیده، فیبر نوری. که در این میان کابل های کواکسیال تقریبا منسوخ شده اند و جایشان را به زوج سیم به هم تابیده و فیبر نوری داده اند.

در شبکه های کامپیوتری کابل های فیبر نوری بیشتر برای مکان هایی بکار می روند که نیاز به پهنای باند زیادی دارند. در مقابل کابل های زوج سیم به هم تابیده با اینکه دارای انواع با پهنای باند زیاد هستند اما بیشتر از انواع معمولی و با سرعت های متوسط آن ها برای کابل کشی ساختمان ها استفاده می شود یعنی در مکان هایی که به پهنای باند زیادی نیاز نیست.

نصب تجهیزات شبکه

یادگیری مفهوم نصب تجهیزات شبکه گامی مهم در رسیدن به مقوله مقایسه پچ پنل لگراند و پچ پنل نگزنس است که باهم آن را بررسی می کنیم. برای اینکه یک شبکه کامپیوتری به خوبی و با کارایی بالا کار کند باید تمامی قطعات بدرستی و با دقت و نظمی استاندارد نصب شوند. برای نضب تجهیزات شبکه های کامپیوتری از جمله کابل شبکه به تجهیزات و قطعات دیگری هم نیاز است که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

سوکت شبکه

دو سر انتهایی کابل شبکه زوج سیم به هم تابیده باید دارای سوکت باشد تا بتوان آن را به دستگاه های دیگر متصل کرد. سوکت شبکه را با استفاده از دو استاندارد می توان به کابل ها متصل کرد که تنها تفاوت این دو در رنگ بندی آن هاست.

کیستون

این قطعه دقیقا مقابل یوکت شبکه است و برای آن که هر وسیله ای را با استفاده از سوکت شبکه به دستگاه دیگر در شبکه متصل کنیم باید آن دستگاه دارای کی استون باشد.

بوت کاور

این قطعه تنها وظیفه دارد که در محل اتصال کابل شبکه و سوکت شبکه قرار گیرد و برای آن در نقش پوششی محافظ عمل کند.

تا اینجا نصب تجهیزات شبکه (کابل شبکه) به انتها رسید و حالا نوبت به آن می رسد که به مقایسه پچ پنل لگراند و پچ پنل نگزنس بپردازیم. پچ پنل قظعه ای است که برای اتصال همزمان تعدادی سوکت شبکه طراحی شده و در رک نصب می شود.

سخن آخر

در مقوله مقایسه پچ پنل لگراند و پچ پنل نگزنس باید به این موضوع توجه داشت که هر دو شرکت محصولات بسیار مقاوم و استانداردی تولید می کنند که از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند، پس نتیجه آن می شود که تجهیزات شبکه لگراند و تجهیزات شبکه نگزنس تفاوت چندانی با یکدیگر نداشته و هردوی آن ها کیفیت بسیار بالایی دارند و از محصولات هر کدام از این دو شرکت در شبکه خود استفاده کنید فرقی نمی کند.

در این بین می خواهم شرکت پودسان را به شما معرفی و پیشنهاد کنم. این شرکت با داشتن سابقه چندین ساله در زمینه واردات محصولات این دو شرکت فرانسوی انتخاب مناسبی برای فرادیست که قصد خرید محصولات این شرکت را دارند، شرکت پودسان تمامی تجهیزات شبکه لگراند و تجهیزات شبکه نگزنس را بصورت اورجینال عرضه می کند و آماده ارئه خدمات به مشتریانش است. در اصل در هنگام مطالعه این مقاله با عنوان مقایسه پچ پنل لگراند و پچ پنل نگزنس به این موضوع اشاره شد که شرکت پودسان در زمینه تجهیزات شبکه های کامپیوتری فعالیت می کند و گزینه خوبی برای خرید های آتی شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی

در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما هستیم.

با سلام

سوال خود را بپرسید

کارشناسان فروش پودسان در کمترین زمان پاسخگو هستند