به پـودسـان خـوش آمدید

کاست پچ پنل چیست؟ + معرفی کاربرد ها و مزایای آن

فهرست مطالب

کاست پچ پنل چیست

کاست پچ پنل چیست ؟

کاست پچ پنل چیست ؟ کاست ها بخشی جدایی ناپذیر از پچ پنل هستند. کاست پچ پنل یک راه امن و راحت برای سازماندهی، اتصال یا جدا کردن کابل های پچ ارائه می کند.

 

 کاست پچ پنل

باید گفت کاست ها بخش مهمی از شبکه به خصوص  شبکه های فیبر نوری هستند و مکانی امن برای ذخیره و محافظت از فیبرهای نوری در برابر آسیب فراهم می کنند. آنها دارای گیره های حرارتی هستند که برای محکم کردن اتصالات بین نقاط جوش روی کابل فیبر استفاده می شود.

گیره های حرارتی معمولاً در شیارهای کاست قرار می گیرند و می توانند تا ۶ یا ۱۲ اتصال را در هر کاست نگه دارند. کاست ها در پچ پنل ها، اتصالات نوری، جعبه های دیواری و سایر نواحی شبکه استفاده می شوند که آنها را به یک قطعه کلیدی از تجهیزات شبکه غیر فعال تبدیل می کند.

کاست ها همچنین به محافظت از اتصالات مهم شبکه در برابر آسیب یا اختلال تصادفی کمک می کنند. کاست‌های موجود در پچ‌پنل‌ها معمولاً دارای درگاه‌هایی برای اتصال و جدا کردن کابل‌های پچ هستند. کاست داخل پچ پنل قرار می گیرد و فشار را کاهش می دهد که به اطمینان از انتقال سیگنال یا داده کمک می کند.

معمولاً متداول ترین کاست ها از پلاستیک محکم ABS ساخته می شوند تا در برابر سایش، خوردگی، ضربه و آب و هوا مقاوم باشند و تجهیزاتی روی آنها نصب می شوند محافظت کنند.

اگر به کاست پچ پنل با کیفیت نیاز دارید، محصولات شرکت ارتباطات شبکه پودسان می توان گزینه ایده  آلی برای شما باشد. این شرکت یک تامین کننده پیشرو بوده که کاست‌هایی با کیفیت استثنایی با قابلیت اطمینان و دوام برتر ارائه می‌دهد. کاست‌های این شرکت؛ طیف گسترده‌ای از کانکتورها، فرمت‌ ها و اندازه‌ها را در بر می گیرد.

 

مطلب پیشنهادی :  سیر تا پیاز اصول کابل کشی شبکه  + راهنمای جامع

کاست پچ پنل

کاربرد کاست پچ پنل چیست 

در ادامه مقاله کاست پچ پنل چیست به کاربرد آن میپردازیم . کاست ها یک جزء مدولار از پچ پنل ها و سایر تجهیزات شبکه هستند که امکان تعویض سریع و ساده اجزای آسیب دیده را فراهم می کنند. آنها برای اتصال پچ کورد ها استفاده می شوند و امکان انتقال کارآمد داده ها را فراهم می کنند و در صورت آسیب می توانند به راحتی جدا شده و جایگزین شوند.

این ابزار برای هر دو استفاده خارجی و داخلی طراحی شده است، و آن را به یک راه حل همه کاره و مقرون به صرفه برای انواع نیازهای شبکه تبدیل می کند.

کاست ها در پچ پنل ها عمدتاً برای محافظت از ناحیه فیوژن پیگتیل و سازماندهی و ترتیب اتصالات پیگتیل استفاده می شوند. کاست برای اطمینان از اتصال قابل اعتماد، فشار را کاهش می دهد و همچنین به جلوگیری از اختلال، گرد و غبار و رطوبت روی اتصال کمک می کند.

 

 

معمولاً این نوع ابزار در وال بکس، پچ پنل و همچنین مفصل های نوری و سایر تجهیزات مشابه به کار گرفته می شوند.  کاربرد این وسیله عبارت است از:

 • نظم دهنده و آرایش دهنده پیگتیل
 • ایجاد یک نقطه اتصال ایمن و آسان برای پیگتیل
 • امکان نصب و نگهداری آسان تر شبکه های فیبر نوری
 • اتصال دو پچ پنل به هم در یک شبکه
 • ساخت جعبه اتصال فیبر برای یک سیستم کابلی تک حالته و چند حالته
 • اتصال کابل فیبر نوری به کابل های حامل مخابراتی خارجی
 • اتصال چند کابل به یکدیگر در نصب مرکز داده
 • پایان دادن و محافظت از کابل فیبر نوری در محیط های خارجی یا خطرناک

بدون کاست پچ پنل، پیگتیل های ذوب شده در انتهای کابل فیبر نوری از آسیب محافظت نمی شوند و به مرور زمان تخریب می شوند. این موضوع باعث از دست دادن سیگنال در نقطه اتصال بین کابل فیبر و پیگتیل می شود و انتقال داده را کندتر می کند.

در واقع نصب کاست پچ پنل می تواند مفید باشد اما به طور کامل عملکرد بی عیب شبکه را تضمین نمی کند. عوامل دیگری مانند کیفیت کابل های فیبر، کانکتور ها و پیکربندی مناسب پچ پنل نیز باید بررسی شوند تا از عملکرد مطلوب اطمینان حاصل شود.

انواع کاست پچ پنل

بررسی انواع مختلف و ویژگی آنها

در ادامه مقاله کاست پچ پنل چیست : کاست پچ پنل برای محافظت از کابل های شبکه در برابر آسیب، کاهش زمان خرابی شبکه و هزینه های نگهداری کمک می کند و همچنین امکان نگهداری، نصب و تعمیر آسان کابل فیبر نوری را فراهم می کند. آنها در طیف وسیعی از اندازه ها و ابعاد هستند. از انواع کاست پچ پنل می توان به LC (کانکتور محلی) یا SC (کانکتور استاندارد) اشاره کرد. بسته به کاربرد، اندازه و نوع کاست مورد نیاز متفاوت خواهد بود، بنابراین مهم است که قبل از انتخاب خود بدانید با چه نوع الیافی کار می کنید.

برای اطمینان از عملکرد مناسب و جلوگیری از آسیب به الیاف، کاست باید به درستی نصب و متصل شود و همچنین در هنگام استفاده به درستی متمرکز شود.

کاست پچ پنل در توان های مختلف تولید و به فروش می رسد که در زیر می توانید حداکثر توان آنها را ببینید:

 • کاست پچ پنل ۶ رشته (Core)
 • کاست پچ پنل ۱۲ رشته (Core)
 • کاست پچ پنل ۲۴ رشته (Core)
 • کاست پچ پنل ۴۸ رشته (Core)

قیمت انواع کاست پچ پنل

از طرح های محبوب کاست پچ پنل نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاست پچ پنل نگزنس
 • کاست پچ پنل طرح نتورک
 • کاست پچ پنل طرح تری ام 3M
 • کاست پچ پنل طرح سامجین

  مزیت کاست فیبر نوری

مزایای مهم و کاربردی کاست پچ پنل چیست

کاست های عرضه  شده در شرکت ارتباطات شبکه پودسان مزیت های زیادی را فراهم می کنند که مهمترین آنها عبارتند از:

 1. نصب و نگهداری آسان اتصالات فیبر را فراهم کنید.
 2. امکان تست و عیب یابی آسان کابل های فیبر را فراهم کنید.
 3. سفارشی سازی تنظیمات کابل فیبر را فعال کنید.
 4. محافظت در برابر آسیب های زیست محیطی.
 5. ارائه انعطاف پذیری در گزینه های نصب.
 6. افزایش قابلیت اطمینان سیستم های کابل کشی فیبر نوری.
 7. احتمال خرابی شبکه را کاهش دهید.
 8. در برابر لرزش و تکان دادن مقاوم هستند.
 9. سازماندهی مسیرهای کابل فیبر را افزایش دهید.

 

ویژگی های خوب  و استاندارد یک کاست

جدول زیر مقایسه استانداردهای کاست پچ پنل است که ابعاد، نوع رابط و انواع کابل سازگار با هر استاندارد را نشان می دهد.

انواع کابلرابطبعد، ابعاد، اندازهاستاندارد
فیبر های چند حالتهLC دوبلکس / چهارگانه۹۱×۱۲۵LC (اتصال محلی)
فیبر های چند حالته، فیبر های تک حالتهSC دوبلکس/ چهارگانه۹۱×۱۲۵SC (کانکتور استاندارد)
فیبر های چند حالته، فیبر های تک حالتهFC دوبلکس / چهارگانه۹۱×۱۲۵FC (کانکتور ثابت)
فیبر های چند حالتهST دوبلکس/ چهارگانه۹۱×۱۲۱ST (کانکتور مستقیم)
۹۱×۱۰۱E2000 (2000 محصور شده)

 

شرکت ارتباطات شبکه پودسان طیف گسترده ای از کاست های فیبر نوری را در اندازه ها و ابعاد مختلف با قیمت های رقابتی و با کیفیت برتر ارائه می دهد. انتخاب آنها شامل انواع LC، SC، FC، ST و E2000 است، بنابراین می توانید کاست مناسب برای نیازهای خود را پیدا کنید.

از مزیت های خوب کاست پچ پنل شرکت ارتباطات شبکه پودسان می توان به مواردی همچون، طراحی جمع و جور و سبک وزن و نصب و نگهداری آسان آن اشاره کرد. همچنین پوشش آن از آسیب های محیطی محافظت می کند.

همچنین با فیبرهای تک حالته و چند حالته سازگار است و برای اطمینان از شعاع خمشی بهینه الیاف طراحی شده است. علاوه بر این، دارای آستین های نگهدارنده اتصال و یک آویز اختیاری برای کناره ها است که مدیریت و نگهداری الیاف را آسان می کند.

کاست پچ پنل این شرکت با نقاط ثابت و ابعاد استاندارد و مواد بدنه ABS یا PC دوام زیادی داشته و قابل اطمینان است.

امیدواریم که این مقاله با موضوع کاست پچ پنل چیست که در سایت تجهیزات شبکه پودسان منتشر شده است , برای شما عزیزان سودمند بوده باشه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی

در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما هستیم.

با سلام

سوال خود را بپرسید

کارشناسان فروش پودسان در کمترین زمان پاسخگو هستند